TEST KOSMETYKÓW Z SERII ECO RECEPTURA VITAMIN C. STARA MYDLARNIA

TEST KOSMETYKÓW Z SERII ECO RECEPTURA VITAMIN C. STARA MYDLARNIA

Jakiś czas temu postanowiłam „na własnej skórze” przetestować nowość od Starej Mydlarni, czyli kosmetyki z linii Eco Receptura Vitamin C. Przez okrągłe dwa miesiące sumiennie stosowałam preparaty. Muszę powiedzieć, że przystępowałam do tego testu bez większego entuzjazmu, ponieważ nie trafiłam jeszcze na kremy, które w szybki sposób wpłynęły by na kondycję mojej cery. Aktualnie zmagam się z problemem zaczerwienionej skóry oraz małych lecz licznych czerwonych krostek na policzkach. Czy test wypadł pozytywnie? Efekty możesz ocenić sama!

SŁÓW KILKA O SERII ECO RECEPTURA

Vitamin C to formuła kosmetyków o bardzo wysokim stężeniu przeciwutleniaczy, spowalniających proces starzenia się skóry. Witamina C hamuje wolne rodniki. Działa kojąco na skórę, łagodzi podrażnienia i ma działanie przeciwzapalne. Polecana jest szczególnie do skóry z problemami naczynkowymi – czyli aktualnie coś dla mnie i być może dla Ciebie.

Witamina C poprawia koloryt skóry, przyspiesza syntezę kolagenu oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Usuwa przebarwienia i rozjaśnia. Moja skóra dzięki niej stała się odczuwalnie gładsza, bardziej napięta i nawilżona. Wydaje mi się że wygląda młodziej i bardziej promiennie.

DLA KOGO?
Kosmetyki przeznaczone są do skóry suchej, dojrzałej z przebarwieniami, wymagająca rozświetlenia i poprawy kolorytu.

EFEKTY STOSOWANIA KOSMETYKÓW

Testowałam krem do twarzy, enzymatyczny peeling i płyn micelarny do demakijażu. Najlepiej sprawdził się krem do twarzy w połączeniu z płynem micelarnym. Wydaje mi się, że enzymatyczny peeling był zbyt intensywny. Zazwyczaj źle znoszę zabiegi peelingujące i tym razem skończyło się podobnie. Skóra była zbyt napięta i zaczerwieniona. Zrezygnowałam więc z używania peelingu i dalej używałam tylko kremu i płynu.

Po miesiącu testu zauważyła pierwsze efekty. Krostki i przebarwienia zaczęły znikać! Buzia stała się bardziej napięta i nawilżona. Poniższe zdjęcia prezentują lewy policzek (z którym mam największy problem) po dwóch miesiącach używania kosmetyków Eco Receptura Vitamin C. Jak widzisz efekty są więcej niż zadowalające (lewe zdjęcie – przed kuracją; prawe zdjęcie – po kuracji). Zdjęć nie poddawałam żadnej obróbce (bez podkładu i korektora) mniej więcej w tym samym świetle.  Jak widzisz krostki zmniejszyły się a buzia jest mniej czerwona.

 

                

Kurację stosuję dalej i jestem bardzo zadowolona z jej efektów. Krem jest wydajny i dobrze rozprowadza się na twarzy. Myślę, że wystarczy go na kolejny miesiąc codziennego stosowania.

Czy mogę polecić kosmetyki? Tak, nie zawiodłam i rezultaty widoczne są gołym okiem.