TEST CATERINGU RUKOLA

Wyobraź sobie, że codziennie otrzymujesz urozmaicone dania i nie musisz martwić się oto co ugotować. Brzmi świetnie prawda? Otóż wybierając tzw. „dietę pudełkową”zaoszczędzisz mnóstwo czasu, zjesz urozmaicone potrawy i odkryjesz nowe smaki. Catering dietetyczny może przyjść Ci z pomocą, lecz źle wybrany – staje się bardzo uciążliwy.

Otrzymywanie codziennie niesmacznych potraw to prawdziwa gehenna. Dlatego wybierając catering trzeba koniecznie poszukać na forach opiniami o firmie na którą chcemy się zdecydować i koniecznie  zamówić tzw. pakiet startowy. Wówczas testujemy potrawy w atrakcyjnej cenie i szybko wyrobimy zdanie o ich smaku.

Jako pracująca mama, postanowiłam sprawdzić działanie kolejnego cateringu. Tym razem testuje catering – „Rukola”. Czy będę zadowolona z otrzymywanych dań?  Zaglądaj do tego artykułu.  Zamierzam aktualizować go w odstępach kilkudniowych. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem diety pudełkowej, zachęcam Cię do częstszego odwiedzania tego wątku. Myślę, że zdjęcia posiłków, opatrzonych opisem i moją opinią na temat walorów smakowych, pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

JAK DZIAŁA CATERING?

W cateringu „Rukola” macie do wyboru kilka wariantów kalorycznych: 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal, 1700 kcal, 2000 kcal i 2500 kcal. Osobiście uważam, że dwie pierwsze opcje to tzw. głodówka, rujnująca zdrowie. Lepiej nie wybierać tak niskiej kaloryczności. Wycieńczymy nasz organizm. Po miesiącu z pewnością stracimy na wadze, lecz po zakończeniu diety istnieje duże prawdopodobieństwo efektu „jojo”, gdzie organizm będzie dążył do szybkiego skumulowania tkanki tłuszczowej. Jest to reakcja obronna organizmu, który w ten sposób zabezpieczenie się przed kolejnym kryzysem.

Aktualnie zdecydowałam się na opcję 2000 kcal.  Przy dość dużym wysiłku fizycznym taka dawka kalorii będzie dla mnie wystarczająca.

JAK WYGLĄDA OPAKOWANIE?

Na każdej tacce znajduje się:

  • nazwa posiłku (śniadanie, przekąska, obiad, podwieczorek i kolacja),
  • rodzaj diety,
  • nazwa dania,
  • czy posiłek wymaga podgrzania,
  • ilość białka, węglowodanów, tłuszczu, alergeny,
  • kaloryczność,
  • data przyrządzenia
  • do kiedy trzeba spożyć posiłek,

Każdy posiłek opatrzony jest własną etykietą. Znajdziesz na niej między innymi takie informacje, jak data jego przygotowania, nazwa posiłku, nazwa dania oraz zalecenie odnośnie podgrzania. Wszystkie pojemniki nadają się do używania w kuchenkach mikrofalowych – bardzo wygodny metoda, zwłaszcza w pracy.

 

JAK WYGLĄDA DZIENNY PAKIET POSIŁKÓW?

Codziennie rano – w ustalonych godzinach – otrzymasz od kuriera torbę z posiłkami, jakie należy spożyć w danym dniu. Istnieje możliwość zakupu caterngu również uwzględniając weekendy.

WYGLĄD I OCENA POSIŁKÓW

Danie: Wiśniowa jaglanka z bananami.
Kaloryczność: ok. 600 kcal
Białko:
Węglowodany:
Tłuszcz:
Opinia: Konsystencja owsianki jest gęsta, przez co danie staje się bardzo treściwe. Osobiście rozcieńczałam ją odrobiną mleka. Pyszne połączeni wiśni z bananami.
Ocena: 9/10

Danie: Kapuśniak z koszonej kapusty.
Kaloryczność: ok. 184 kcal
Białko: 5 g
Węglowodany: 27,9  g
Tłuszcz: 5,8 g
Opinia: Kapuśniak dość dobrze doprawiony. Wyczuwalna nutka słodkiej kapusty. Ogólnie smaczny i chętnie bym do niego jeszcze wróciła. Osobiście drobniej poszatkowałabym warzywa.
Ocena: 9/10

Danie: Przekładaniec z balsamicznego kurczaka i pomidorów na rukoli z kuskusem.
Kaloryczność: ok. 650 kcal
Białko: 52,1 g
Węglowodany: 65,4  g
Tłuszcz: 20 g
Alergeny: 1, 12 ( opis cyfr znajdziecie na stronie cateringu
Opinia: Mięso bardzo dobrze doprawione, przełożone smacznymi, aromatycznymi pomidorami. Kompozycja smakowa bardzo przypadła mi do gustu. Uwagę mam natomiast do kaszy kuskus, która w tym daniu jest po prostu zbyt sucha i przydałby się jakiś sos.
Ocena: 8/10

Danie: Quiche szpinakowy z kurczakiem
Kaloryczność: ok. 350 kcal
Białko: 13 g
Węglowodany: 29,5  g
Tłuszcz: 20 g
Opinia: Tarta prezentuje się naprawdę dobrze. Mam jednak uwagi odnośnie doprawienia szpinaku. Jestem wielką fanką tej zielonej rośliny. Niestety niedoprawiona staje się żelazista i mdła. W tym przypadku mamy do czynienia ze zbyt mała ilością przypraw tj: chociażby czosnek. Wielka szkoda, bo tarta mogłaby być bombowa! Na plus – aromatyczne suszone pomidory!
Ocena: 4/10

Aktualizacja wkrótce!