SZCZOTKOWANIE SKÓRY- METODA NA CELLULIT

Szczotkowanie skóry – metoda na cellulit

Jak pozbyć się nieestetycznego cellulitu? Jak sprawić aby nasza skóra prezentowała się ładnie? Dzisiaj opiszemy jedną z metod pielęgnacyjnych, które w znaczący sposób wpłyną na jej kondycję oraz wygląd.

Cellulit powstaje pod skórą, ale jego nieestetyczny wygląd pojawia się głównie na jej powierzchni. Całe szczęście, proste zabiegi powierzchniowe mogą rozprawić się z nim, a twoja skóra stanie się gładsza i zdrowsza. Dzisiaj omówimy jedną z trzech metod pielęgnacyjnych: szczotkowanie skóry.

Jeśli będziesz stosować ją codziennie, pamiętając jednocześnie o zdrowej diecie i aktywności fizycznej pomoże ci ona utrzymać twoje ciało gładkie i wolne od cellulitu.

SZCZOTKOWANIE SKÓRY
szczotkowanie skóry1

Szczotkowanie skóry od dawien dawna było często stosowanym zabiegiem pielęgnacyjnym. W wielu krajach tj. Szwecja czy Japonia szczotkowanie skóry stanowi częśc codziennych, kobiecych czynności upiększających i oczyszczających. Szczotkowanie wzmacnia zdrowie i wygląd naszej skóry przez:

 • usuwanie martwego naskórka, który przylega do zewnętrznej warstwy skóry i sprawia, że jest ona szorstka, wysuszona i sina.
 • wygładzie skóry i dodanie jej jedwabistości,
 • przyspieszenie wymiany komórek skóry i tkanki łącznej,
 • poprawienie cyrkulacji w ramach olbrzymiej sieci naczyń włosowatych, które leżą w głębokich warstwach skóry i podskórnej warstwie tłuszczu,
 • poprawienie przepływu limfatycznego.

Jak przeprowadzić zabieg szczotkowanie?

Potrzebna ci będzie rękawiczka do masażu ze sztywnego, gęstego, naturalnego włosia. Szczotkuj nią całe ciało, zaczynając od koniuszków kończyn i przesuwaj się w kierunku centrum ciała w następującej kolejności:

 1. stopy
 2. nogi
 3. łydki
 4. uda
 5. pośladki
 6. część lędźwiowa pleców
 7. brzuch
 8. boki
 9. dłonie
 10. ramiona
 11. barki
 12. górna część pleców

Skoncentruj się na tych częściach, gdzie cellulit jest najbardziej zaawansowany. Kilka razy szczotkuj wewnętrzną i zewnętrzną stronę ud oraz pośladki. Żeby nie pominąć o ważnych miejscach, staraj się szczotkować przed lustrem,

Jak mocno szczotkować?

Szczotkuj ciało dość mocno, Tak abyś poczuła się ożywiona, ale nie przesadzaj – nie zdzieraj z siebie skóry. Po szczotkowaniu Twoja skóra powinna być ciepła i zaróżowiona, ale nie podrażniona i czerwona. Nigdy nie szczotkuj tych miejsc, gdzie skóra była uszkodzona lub występuje stan zapalny lub wysypka.

W którą stronę i w jakiej pozycji?

Możesz wygodniej szczotkować się w pozycji stojącej. Jeśli zamierzasz wyszczotkować nogę, podnieś ją do góry i połóż na taborecie lub na brzegu wanny. Zawsze szczotkuj skórę od koniuszków palców do szczytu nogi. Tak samo w przypadku rąk. Szczotkowanie powinna zaczynać się od palców do pachy. Szczotkuj ciało długimi ruchami na nogach i rękach, natomiast zaokrąglonymi, półkolistymi ruchami na udach, brzuchu i plecach.

Jak często i jak długo wykonywać szczotkowanie?

Najlepiej gdybyś szczotkowała skórę dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Rano kiedy wstajesz (przed prysznicem, kąpielą) i wieczorem tuż przed udaniem się do łóżka. Możesz wyszczotkować całe ciało w przeciągu 5 minut. Jeśli nie dysponujesz takim czasem, nawet 1 czy 2 minuty uczynią wyraźną różnicę kiedy skoncentrujesz się na codziennym szczotkowaniu obszarów narażonych na cellulit.

W kolejnym artykule omówimy metodę złuszczania skóry. Zaglądajcie! Zapiszcie się do naszego newslettera, wtedy żaden ciekawy artykuł Wam nie umknie!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami zapisz się do newslettera:

[wysija_form id=”1″]