PIJESZ WODĘ I CHUDNIESZ!

PIJESZ WODĘ I CHUDNIESZ!

Czy to możliwe? Wszystkie wiemy, że przy dietach ważne jest odpowiednie nawadnianie. Jeśli o to nie zadbamy, możemy liczyć na potężny efekt jojo. Ale woda sama w sobie jest skutecznym środkiem wspomagającym odchudzanie. Oto kilka faktów:

1. ODWODNIONY ORGANIZM Z TRUDEM SPALA TKANKĘ TŁUSZCZOWĄ.
Dzięki wodzie lepiej znosimy wysiłek fizyczny. Podczas diety, kiedy radykalnie obniżymy liczbę przyjmowanych kalorii, a w szczególności liczbę węglowodanów, organizm sięga po zgromadzony w mięśniach glikogen i uwalnia towarzyszącą mu wodę. Tracimy kilogramy, ale są to głównie kilogramy wody, a nie tkanki tłuszczowej.

2. PIJĄC DUŻO WODY, ZMNIEJSZAMY ILOŚĆ PRZYJMOWANYCH KALORII.
Wypicie dwóch szklanek wiąże się z tym, że zjadamy od 75 do 90 kalorii mniej wraz z każdym posiłkiem!

3. WODA USUWA TOKSYNY Z ORGANIZMU.
Zbyt duża ilość toksyn niekorzystnie wpływa na zdrowie, co bardzo często objawia się w postaci osłabienia, pogorszenia samopoczucia, a także z problemami ze skórą i cerą. Regularne picie wody mineralnej wpływa na oczyszczanie organizmu.

4. WODA WPŁYWA NA TEMPO SPALANIA TŁUSZCZU.
Reguluje procesy związane z wchłanianiem, metabolizmem i wydalaniem substancji, w tym spalaniem tłuszczu. W skrócie: pijąc wodę przyspieszamy tempo spalania kalorii.

5. CZY MOŻNA SCHUDNĄĆ OD SAMEGO PICIA WODY?
Odpowiedź brzmi: TAK, o ile jest to chłodna woda. Za spalaniem kalorii stoi zjawisko termogenezy. Organizm musi „podgrzać” wypitą wodę do temperatury ciała, co jest dla niego dodatkowym wysiłkiem i wydatkiem energii.

ŹRÓDŁO SKŁADNIKÓW MINERALNYCH.
W codziennej diecie powinniśmy dostarczać do naszego organizmu odpowiednią ilość białek, tłuszczy i węglowodanów, nie zapominając o mikro- i makroelementach. Minerały odgrywają ważną role w naszym organizmie, odpowiadając między innymi za prawidłową pracę serca, mięśni, układu nerwowego. Dostarczając każdego dnia odpowiednią dawkę elektrolitów będziemy czuć się pogodnie i radośnie, co niewątpliwie pomoże nam w walce ze zbędnymi kilogramami.

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami zapisz się do newslettera:

[wysija_form id=”1″]

FITaqua_Nowe_Logo