PIJ MLEKO BĘDZIESZ CHORY. RECENZJA KSIĄŻKI

PIJ MLEKO, BĘDZIESZ CHORY. RECENZJA KSIĄŻKI

Pij mleko będziesz chory – książka tytułem nawiązuję do słynnej amerykańskiej kampanii promującej zdrowy nawyk picia mleka – „Got milk?”. Podobna akcja miała miejsce nie tak dawno w Polsce. Pamiętacie nasze „Pij mleko, będziesz wielki”?. Koncerny mleczarskie w taki oto sposób wmawiają nam – konsumentom, że dzień bez mleka to dzień w którym robimy krzywdę sobie oraz naszym dzieciom. Promowanie mleka jako nieodzownego elementu naszej diety – bogactwa wapnia, białka, witamin i innych składników odżywczych jest bardzo mocno zakorzenione już od dzieciństwa. Ale czy aby na pewno tak jest? Czy nie tkwimy w samym centrum mleczarskiej propagandy?

Alissa Hamilton – autorka książki i ekspert od marketingu, pokazuje że mleko krowie może być nie tylko zbędne w diecie, ale wręcz szkodliwe dla zdrowia. Przez lata krytycznym okiem obserwuje przemysł mleczarski i kampanie promujące jedzenie nabiału, rozprawiając się z błędnymi wyobrażeniami na temat wartości odżywczych mleka i ukazując inne, często dużo lepsze, źródła wapnia i innych minerałów, które rzekomo ma nam dostarczać tylko nabiał.

Ponadto, autorka ukazuje, jak dieta pozbawiona nabiału niesie szybką poprawę zdrowia i samopoczucia. Niestety w dzisiejszych czasach ciężko o tzw. „prawdziwe mleko”. Produkty mleczne naszpikowane są  konserwantami, słodzikami oraz aromatami. Do mleka często  podaje się ogromne ilości leków hormonalnych i antybiotyków.

Myślę, że jeśli chcecie stać się świadomymi konsumentami powinniście przeczytać tą publikację i wyrobić własne zdanie na temat picia mleka. W książce znajdziecie wiele tematów do przemyślenia. Niektóre będą bardzo zaskakujące. Znajdziecie tutaj:

  • proste przepisy na pyszne dania bez nabiału,
  • informacje skąd bierze się wartość zalecanego dziennego spożycia nabiału i dlaczego nie powiśmy tak bardzo się nim przejmować,
  • jak zastępować przetwory mleczne zdrowymi odpowiednikami,
  • obraz manipulacji, jakie stosują wobec nas producenci nabiału.

W publikacji znalazły się przepisy na śniadania, obiady, kolacje i desery, które dostarczają organizmowi dużo wapnia i wzmacniają kości, a jednocześnie są pozbawione nabiału. Otrzymamy także klucz do poradzenia sobie z efektami dotychczasowej diety bogatej w produkty pochodzenia mlecznego.

Warto przeczytać!

PIJ MLEKO BĘDZIESZ CHORY. RECENZJA KSIĄŻKI

Książka dostępna na w księgarni internetowej VivanteZnalezione obrazy dla zapytania vivante logo