OLEJOWANIE. STOP MATOWYM I SUCHYM WŁOSOM!

OLEJOWANIE. STOP MATOWYM I SUCHYM WŁOSOM!

Olejowanie to jeden z najbardziej efektownych zabiegów kosmetycznych przeprowadzanych na włosach. Dzięki olejowaniu włosy stają się elastyczne i błyszczące. Aby domowy zabieg przyniósł wspaniałe efekty należy wykonywać go regularnie.

DLA KOGO?
Olejowaniu szczególnie powinnyśmy poddać włosy matowe, łamliwe, wypadające, suche, zniszczone koloryzacją lub z rozdwajającymi się końcówkami.
JAK WYKONAĆ OLEJOWANIE?

Najpowszechniejszą metodą jest natłuszczanie włosów na sucho. Olejek nakładamy na całą długość włosów oraz na skórę. Zostawiamy go na 45 minut. Możemy nałożyć na głowę worek aby zwiększyć temperaturę i tym samym poprawić wnikanie preparatu we włosy. Po upływie wyznaczonego czasu po prostu myjemy czuprynę szamponem. Najlepsze efekty uzyskamy jeśli będziemy aplikować olejek minimum raz w tygodniu.

Uważamy jednak aby nie przeolejować włosów, gdyż osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego. Obserwujmy  włosy (sprawdzać w jakim stopniu wchłaniają olej i jak prezentują się po zabiegu). Dzięki tym informacjom będziemy mogły ocenić jak często powtarzać kurację.

Jeśli po olejowaniu włosy się puszą, elektryzują lub zbyt szybko przetłuszczają to znak żeby zmienić olejek.

JAKI OLEJEK?

Używaj zwłaszcza olejów naturalnych, które są najmniej przetworzone. Olejek powinien być tłoczony na zimno, nierafinowany i bez dodatków chemicznych!

Nadają się do tego zarówno oleje kosmetyczne, które są dostępne w każdej drogerii oraz spożywcze. Pamiętaj jednak aby  przed zakupem przeczytać skład.

Bardzo popularnymi są oleje:

  • z orzechów makadamia,
  • z pestek winogron,
  • z orzechów laskowych,
  • z czarnuszki,
  • arganowy.
Po olejowaniu  nie powinnyśmy myć włosów produktami zawierającymi silikony. Po myciu nałóż odżywkę. Możesz także zastosować CYTRYNOWĄ PŁUKANKĘ.
W drogeriach możesz kupić gotowe olejki, także bez spłukiwania. Oto kosmetyki jakich używam na codzień. Idealnie sprawdza się także jedwab do włosów, który świetnie wygładza włosy.
A jak Ty dbacie o swoje włosy? Jeśli chcesz dowiedzieć się jak jeszcze dbam o swoje włosy aby były lśniące i zdrowe kliknij w artykuł  W POSZUKIWANIU LETNIEGO BLASKU

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami zapisz się do newslettera:

[wysija_form id=”1″]