NOWY TOMTOM SPARK3!

NOWY TOMTOM SPARK3!

Niedawno na rynku ukazał się nowy model zegarka sportowego – TomTom Spark3. Postaram się opisać kilka funkcji, które szczególnie przypadły mi do gustu. Czy warto posiadać taki „gadżet”?  Mimo niebagatelnej kwoty jaką trzeba wydać, aby cieszyć się nowym TomTom’em jestem na Tak!

NOWY TOMTOM SPARK3

CO SIEDZI W TOMTOM SPARK3? 

Jeśli rytm motywuje Was do większego i dłuższego wysiłku, znajdziecie tutaj miejsce na ponad 500 szczególnie porywających utworów. Ćwiczycie, a  zegarek prowadzi za was statystyki treningu oraz mierzy tętno. Uważam, że to rewelacyjna sprawa, zwłaszcza dla Mam, które po całym dniu mogą trenować wieczorem gdy maluchy śpią. Nie obudzimy dzieci, a przy okazji wykonamy trening w rytm ulubionej muzyki. Duży plus!

Jeśli lubisz trening na świeżym powietrzu, TomTom posiada funkcję Odkrywania Tras dzięki wbudowanemu modułowi GPS. Funkcja ta sprawi, że już nigdy nie będziesz znudzona bieganiem ciągle tymi samymi ścieżkami. Nie musisz już bacznie obserwować gdzie się znajdujesz, lub sięgać po telefon, żeby znaleźć drogę powrotną – zegarek pokaże Ci twoją lokalizację i poprowadzi do miejsca docelowego. Możesz wgrywać trasy do zegarka, poznawać nowe ścieżki i osiągać zamierzone cele.  Jeśli trenujesz z dala od domu, a masz zmysł orientacji w terenie podobny do mojego… czyli gubisz się nawet w centrum własnego miasta. Zegarek od momentu startu zaznacza całą trasę, którą przebiegłaś. Jak po nitce od kłębka zaprowadzi Cię do miejsca z którego zaczynałaś bieg. Uff…warto trafić z powrotem do domu, prawda?

A co w przypadku, kiedy pokonałaś wyjątkowo malowniczą trasę i pragniesz do niej wrócić? Możesz bez problemu wczytać szlak na zegarku i udać się bezbłędnie w to miejsce. Dla mnie na plus!

NOWY TOMTOM SPARK3

W zegarku możemy uprawiać wiele dyscyplin sportowych tj.: bieganie, jazda na rowerze (na zewnątrz oraz stacjonarnym), ćwiczyć na siłowni czy pływać (zegarek jest wodoodporny – 40m). Przez cały ten czas czujnik wbudowany z tyłu zegarka będzie monitorował Twoje tętno. Otrzymasz informację na temat tego, w której strefie się znajdujesz i sama zdecydujesz, czy przyspieszyć, czy zwolnić i przejść do strefy spalania tłuszczu. TomTom daję możliwość ściągnięcia specjalnej aplikacji, która pozwala przeanalizować i prześledzić statystyki dotyczące aktywności.

 

img_0291-as-smart-object-1

Nawet zwykła trasa do pracy może okazać się świetnym pomysłem do prowadzenia motywujących statystyk, ponieważ mamy tutaj funkcję zliczania kroków. Aby zachować wąską talię i kondycję fizyczną jak i zdrowotną, powinniśmy teoretycznie pokonywać ok. 10 tys. kroków dziennie. Bez problemu zliczymy kroki w zegarku. Bomba! Ja w to wchodzę!

A wiec, przechodząc do podsumowania. Nowy zegarek sportowy SPARK3 TomTom:

  • podtrzymuje motywację,
  • umila bieganie w rytm muzyki,
  • monitoruje Twoje tętno oraz ilość pokonanych kroków,
  • wskaże drogę do domu.

Jedynym minusem, może być wcześniej wspomniana cena, ponieważ faktycznie kwota jaką trzeba wydać za testowany przez mnie egzemplarz jest spora. Zaciekawione osoby odsyłam na stronę producenta TomTomNie mniej jednak, wykonanie zegarka oraz jego możliwości szybko wynagrodzą Wam ten wydatek. Myślę, że zgodzą się ze mną wszyscy posiadacze nowego TomTom3, ponieważ treningi stały się zdecydowanie bardziej przyjemne i motywujące.

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami zapisz się do newslettera:

[wysija_form id=”1″]