MASAŻ SKÓRY – METODA NA CELLULIT.

Masaż skóry – metoda na cellulit.

Kolejna metoda zaraz po szczotkowaniu skóry – Masaż skóry! Jest to jedna z bardzo relaksujących i chyba najprzyjemniejszy z metod terapii antycellulitowej. Ruchy wykonywane na powierzchni skóry wpływają na tkankę tłuszczową pod skórą, poprawiają krążenie oraz przepływ limfatyczny, nawet skuteczniej niż przy szczotkowaniu. Lecz bez względu na to, jak korzystny jest masaż, nie jest on wstanie rozpuścić tłuszczu! Zwiększa on przepływ krwi w małych naczyniach krwionośnych, które w przeciwnym razie zwęziłyby się jeszcze bardziej pogarszając cellulit.
Masaż musi być połączony z dwoma czynnikami:utratą wagi oraz ćwiczeniami tonizującymi.

Wiele salonów piękności oraz klinik zdrowia oferuje specjalistyczny masaż antycellulitowy. Jest on zazwyczaj połączony z zastosowaniem specjalistycznych balsamów oraz olejków. To zazwyczaj bardzo drogie zabiegi. Jednak z powodzeniem sama możesz wykonywać podobne masaże w zaciszu własnego domu.

JAK WYKONYWAĆ MASAŻ SKÓRY?masaż skóry

Bardzo podobnie jak przy szczotkowaniu. Powinnaś wykonywać go przed lustrem, żeby mieć pewność że wymasujesz wszystkie obszary swojego ciała ( zwłaszcza te szczególnie objęte cellulitem ). Uderzenia masażu powinny być zdecydowane, ale nie na tyle, żeby na ciele powstały ślady lub masaż powodował ból! Zawsze kieruj uderzane masujące w stronę serca. Powinnaś masować się raz lub dwa razy dziennie (np. rano i wieczorem).

JAKIE KOSMETYKI STOSOWAĆ?

Zanim rozpoczniesz masowanie ciała, nałóż na ręce balsam, żel lub olejek, żeby zwiększyć poślizg po skórze. Obecnie w sprzedaży jest wiele cudownych i drogich żelów  oraz balsamów tonizujących. Obiecują one „kompleksowe działanie wyszczuplające, wzmacniające i napinające”. Jeśli chodzi o  skuteczność tych produktów, można je czasami z powodzeniem równać z tańszymi miksturami. Ale czy w ogóle działają na cellulit?

Część antycellulitowych kosmetyków zawiera ezoteryczne wyciągi z roślin alg. inne mają składniki, których skuteczność została przetestowana na izolowanych komórkach tłuszczowych. Te naukowo przebadane składniki to – kofeina, teofina i aminofina. Kiedy w laboratorium doda się do komórek tłuszczowych kofeinę, działa ona na specyficzne enzymy, zmniejszając zapas tłuszcz na dwa sposoby: hamowanie transportu tłuszczu do komórek tłuszczowych i przez rozbijanie nagromadzonego tłuszczu w komórkach tłuszczowych. Czy podobne właściwości otrzymamy wypijając filiżankę kawy? Trudno powiedzieć. Masaż zwiększa absorpcję kosmetyków poprzez rozgrzanie skóry. Zalecamy więc wypróbowanie kremów wg własnego uznania.

METODY MASOWANIA

Masaż nasadą dłoni – najlepsza metoda na uda. Wygnij do tyłu nadgarstek, podnieś dłoń i palce, a następnie zdecydowanymi ruchami masuj udo tuż przed kolanem. Póżniej masuj przód i tył uda, zaczynając od kolana i przesuwając się w górę. Masuj każde udo przynajmniej przez 1 minutę.

Masaż kostkami dłoni – najlepsza metoda dla górnej części ramienia. Wygnij przed sobą masowane ramię, uginając łokieć i zaciśnij pieść drugiej ręki. Uciskaj kostkami górną część ramienia, masując dość mocno od łokcia w górę ręki. Powtórz przynajmniej 20 pełnych uderzeń na każde ramię.

Masaż przez ugniatanie – najlepsza metoda dla fałdów tłuszczu w talii. Ugniatanie może być stosowane na górną część ramienia, ale nie stosuj tej techniki na udach, ponieważ może pobudzić tworzenie się małych „pajączków” – sieci drobnych żyłek. Uchwyć fałd skóry w niższej partii pleców, pomiędzy kciukiem i palcami, a następnie ściśnij w wykręć, jakbyś ugniatała ciasto. Masuj obie strony pleców jednocześnie, przez przynajmniej 1 minutę.

Jak przy wszystkich metodach antycellulitowych aby uzyskać efekty potrzeba czasu. Nie zniechęcaj się zbyt szybko, możliwe że zauważysz pierwsze zmiany dopiero po paru miesiącach. Tylko konsekwentne działanie może dać satysfakcjonujące rezultaty. W kolejnym artykule dowiesz się jak walczyć z cellulitem za pomocą złuszczania. Zapisz się do naszego darmowego newslettera aby otrzymywać raz w tygodniu najświeższe artykuły.

Zajrzyj także do innych artykułów związanych z walką z cellulitem:

SZCZOTKOWANIE SKÓRY – METODA NA CELLULIT

PEELING SUCHY KAWOWY

PEELING KAWOWY – METODA NA CELLULIT

KOSMETYKI Z KAWY. DOMOWA METODA NA PIĘKNO

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami zapisz się do newslettera:

[wysija_form id=”1″]