KÓŁKO DO ĆWICZEŃ. WARTO?

kółko do ćwiczeń1

Kółko do ćwiczeń. Warto?

Przyjrzyjmy się nieco zapomnianemu kółku do ćwiczeń mięśni brzucha. Okazuje się, że to świetne, małe i tanie urządzenie do efektywnego treningu na które pomoże pozwolić sobie każda z nas.

KORZYŚCI
kółko do ćwiczeń4

  • wzmacnia mięśnie brzucha
  • wzmacnia inne mięśnie: ramion, grzbietu, pleców, ud
  • zajmuje mało miejsca w domu
  • niska cena

 

JAK ĆWICZYĆ?

  1. Złap obiema rękami uchwyty po obu stronach kółka
  2. Uklęknij a pod kolana podłóż miękką zwiniętą matę / ręcznik (podłoże nie może się przesuwać) lub uklęknij na skraju dywanu
  3. Trzymaj proste plecy i odjedź kółkiem najdalej jak potrafisz
  4. Zatrzymaj się, kiedy poczujesz największe napięcie mięśni brzucha
  5. Powoli wróć do pozycji wyjściowej

Print

Już następnego dnia poczujesz jak solidny trening zafundowałaś swoim mięśniom. Jeśli wcześniej robiłaś bez problemu po kilkadziesiąt brzuszków, nie zniechęcaj się jeśli konfrontacja z kółkiem wypadła u ciebie dosyć słabo. Kółko jeszcze mocniej stymuluje mięśnie brzucha, stąd gorsze wyniki. Trening z kółkiem angażuje dodatkowo większość mięśni korpusu. Bardzo mocno pracują mięśnie rąk i barków. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z kółkiem nie rzucaj się na głęboką wodę. Wychylaj się do przodu na tyle ile pozwoli ci aktualna kondycja. Z upływającymi tygodniami będziesz mogła pogłębiać wyjazd. To bardzo satysfakcjonujące.

kółko do ćwiczeń3

Dodatkową zaletą kółka są jego małe gabaryty. Możesz zabrać je wszędzie. W domu wystarczy schować je do szafy. Kolejną zaletą kółka jest jego cena. Niemarkowe kółka potrafią kosztować ok. 20 zł.

Jeśli chcesz wyrzeźbić piękne mięśnie brzucha, kółko jest świetnym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać że to proste urządzenie nie spowoduje ze spalisz tłuszcz. Aby cieszyć się płaskim brzuchem musisz najpierw odsłonić mięśnie spod miękkiej pierzynki. Traktuj więc ćwiczenia z kółkiem jako dodatkowy element głównego treningu np. cardio.

ILE ĆWICZYĆ?

Początkujące osoby mogą ćwiczyć z kółkiem ok. 3-4 razy w tygodniu. Wykonujemy 3 serie po 10 powtórzeń.

Na samym początku możesz odczuwać bóle mięśni pleców (odcinek lędźwiowy). Mogą być spowodowane albą złą techniką albo zbyt słabymi mięśniami pleców oraz słabo rozwiniętymi mięśniami stabilizującymi (odpowiadającymi za równowagę). Dlatego nie przesadzaj z odległością wyjazdu kółkiem i obowiązkowo zwracaj uwagę aby twoje plecy były proste – zawsze dbaj o technikę! Skup się na pracy mięśni brzucha a nie nad ilością powtórzeń. Forma przyjdzie z czasem i wyniki poprawią się.

Cierpliwości i do dzieła!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami zapisz się do newslettera:

[wysija_form id=”1″]