IDZIE NOWA MODA! WODA BRZOZOWA.

Idzie nowa moda! Woda brzozowa

Czy słyszeliście już o wodzie brzozowej?  To kolejna coraz częściej pita woda zaraz po kokosowej. Okazuje się, że ekstrakt z brzozy ma świetne właściwości zdrowotne i jest stosowany od stuleci. Ostatnio na rynku pojawiło się obok znanych już wód kokosowych, napoje brzozowe.

 

Sok brzozowy, nazywany inaczej oskołą, pozyskuje się wczesną wiosną. Sama możesz zrobić to samodzielnie, wykorzystując do tego celu gałęzie lub robiąc głębokie nacięcie w pniu drzewa. Oskoła można pobrać przez rurkę włożoną do tak powstałej szczeliny. Prostszym rozwiązaniem jest jednak udanie się  do sklepu zielarskiego lub  ze zdrową żywnością.

Woda brzozowa wykorzystywana jest np. w pielęgnacji włosów, w kuchni przydaje się jako produkt wspomagający oczyszczanie organizmu. Sok brzozowy działa jako środek moczopędny, który ułatwia przeprowadzenie detoksu, poprawia funkcjonowanie nerek i obniża poziom złego cholesterolu. Zawiera również saponinę która ma działanie przeciwzapalne.

Badania nad korzyściami płynącymi z picia wody brzozowej wciąż trwają, jednak z pewnością jest ona godnym i zdrowszym następcą wód smakowych czy napojów gazowanych.

Ceny napojów zamkniętych w butelkach o pojemności 750 ml sięgają ok. 10 zł . Pamiętajmy jednak, że woda brzozowa jest jak każda nowa moda – nie nadaje się dla każdego, gdyż zawarta w niej saponina może np. podrażniać błony śluzowe jelit.

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami zapisz się do newslettera:

[wysija_form id=”1″]