EFEKTY PIELĘGNACJI WŁOSÓW TREAT NATUR TECH HAIR LOSS CONTROL CRYOACTIVE. MONTIBELLO

Problem wypadania włosów jest dość częsta przypadłością szczególnie świeżo upieczonych mam. Łysienie poporodowe to problem hormonalny i niestety musimy go jakość przetrwać.

Dla poprawy kondycji włosów i dla lepszego samopoczucia warto próbować wzmocnić włosy. Z pomocą przychodzą różni producenci kosmetyków przeciw wypadaniu włosów oraz wszelkie diety. Szczególnie cenne są ryby, jaja i owoce morza zawierające cynk, miedź i żelazo, a także razowe pieczywo i makarony, gruboziarnista kasza, niełuskany ryż – bogate w witaminę B. Warto zainwestować również w szampon i serum wzmacniające osłabione włosy. Taki zestaw ma w swojej ofercie Montibello.

TESTOWANY KOSMETYK

Ponieważ prowadzę blog dla mam, zostałam poproszona przez firmę Montobello, abym przetestowała serię przeciwko wypadaniu włosów Treat NaturTech Hair Loss Control Cryoactive kuracja przeciw wypadaniu włosów.

_dsc3132

Test przeprowadziłam na  mojej koleżance i imienniczce- Asi, która zmaga się aktualnie z hormonalnym wypadaniem włosów po porodzie. Sprawdzała produkt od kwietnia do listopada. Codziennie myła włosy szamponem Treat NaturTech Hair Loss Control Cryoactive, a co trzeci dzień aplikowała koncentrat w najbardziej dotkniętych łysieniem strefach. Przez osiem miesięcy uzyskałyśmy (tak uważam) wiarygodne rezultaty kuracji. Poniżej przedstawiam zestawienie dwóch zdjęć przed i po kuracji. Efekty oceńcie same.

przed-i-po

przed2
SPOSÓB UŻYCIA

    • Asia codziennie myła włosy szamponem Treat NaturTech Hair Loss Control Cryoactive i osuszała je ręcznikiem
    • Aplikowała koncentrat w najbardziej dotkniętych łysieniem strefach
    • Masowała nasadę włosów opuszkami palców
    • Preparatu nie spłukiwała
    • Stylizowała włosy za pomocą suszarki lub prostownicy.

EFEKTY

Możemy jednogłośnie stwierdzić, że włosy stały się bardziej błyszczące. Ciężko jest nam obiektywnie ocenić czy rzeczywiście dzięki kuracji pojawiły się małe włoski. Ponieważ Asi bardzo zależało na poprawie kondycji włosów, starała się nadmiernie nie obciążać mieszków włosowych – ograniczyła ich związywanie w kucyk. Dbała o dietę. Uważała aby nie szarpać włosów podczas rozczesywania. Sumiennie zapuszczała włosy. W efekcie dała szansę, małym włoskom aby stały się długimi i silnymi włosami. Bardzo prawdopodobne, że małe włoski zostały wzmocnione preparatem i dzięki temu miały szansę przetrwać na głowie Asi. Możliwe że nie stałoby się tak, gdyby nie stosowała kuracji Montibello. Nie zaobserwowałyśmy jednak aby w włosy mniej wypadały.

Na zdjęciu z listopada ewidentnie widać, że włosy są dłuższe i wydają się być gęstsze. Tendencję do pojawienia się małych włosów widać szczególnie w dolnym prawym rogu fotografii. Poprawie uległ także koloryt włosów. Zmniejszyła się także ilość siwych włosków.

Kosmetyki mają bardzo przyjemny miętowo – ziołowy zapach. Po użyciu koncentratu możemy odczuć na skórze delikatne mrowienie i schłodzenie w miejscu aplikacji.

Nie będę rozpisywać składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Tutaj odsyłam Was na stronę dystrybutora Fale Loki Koki gdzie otrzymacie szczegółowy opis produktu.

WYDAJNOŚĆ KOSMETYKÓW

W opakowaniu znajduje się szampon (300 ml) oraz 20 (7 ml) szklanych flakoników z mieszanką aktywnych składników. Na zdjęciu poniżej przedstawiłam jedno piętro koncentratów. Dodatkowo otrzymamy także kilka lejków ułatwiających aplikację preparatu.

_dsc3132a

Asia używała szamponu codziennie – kosmetyk wystarczył jej na ok. 2 miesiące codziennego używania. Koncentrat aplikowała do trzeci dzień. Całę opakowanie zużyła także po ok 2 miesiącach. Reasumując wykorzystała 4 opakowania produktu Treat NaturTech Hair Loss Control Cryoactive. 

PODSUMOWANIE

Czy było warto? Głęboko wierzymy, że włosy zagęściły się dzięki determinacji Asi oraz zdrowej diecie i szczególnej trosce o małe włoski. Czy preparaty Montibello przyczyniły się do całokształtu sukcesu? Uważamy, że z pewnością pomogły w walce o wymarzoną, gęstą fryzurę. W rezultacie Asia jest posiadaczką małych włosków, o które teraz musi zadbać aby wyhodować długie i gęstsze włosy. To dobrze rokujący początek przygody! Oby zakończyła się sukcesem.