CZARNE MYDŁO – MAROKAŃSKI SPOSÓB NA PIĘKNO!

CZARNE MYDŁO

Wiemy coraz więcej o skórze – znamy jej budowę i cykl „życia”, odkrywamy składniki, które najlepiej jej służą. Naukowcy przekonują, że do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje ona regularnego oczyszczania z martwych tkanek – dlatego taką karierę robią wszelkie złuszczające kwasy i zabiegi medycyny estetycznej. Zapominamy czasem, że istnieją naturalne, nie mniej skuteczne metody oczyszczania skóry. Jednym z nich jest tworzone wyłącznie z oliwek Mydło czarne, znane również jako Savon Noir. Marokańskie kobiety dla zwiększenia efektu złuszczającego używają rękawicy Kessy, która jednocześnie przyjemnie masuje ciało.

czarne-mydlo2

Naturalne Mydło czarne to kosmetyk roślinny, wytwarzany w Maroku tradycyjnymi metodami. Ze zmiażdżonych czarnych oliwek i oleju oliwnego powstaje ciemna, brunatna pasta, zupełnie nieprzypominająca tradycyjnego mydła. Jest bogata w odmładzającą witaminę E. Działa jak peeling enzymatyczny – dokładnie złuszcza martwy naskórek i dogłębnie oczyszcza skórę. Staje się jedwabiście gładka, nawilżona i jest gotowa do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Może być stosowane do każdego typu cery – wygładza i sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna.

Organiczne Mydło czarne ma swój naturalny, specyficzny zapach, nie dodaje się do niego żadnych sztucznych aromatów. Nie każdemu ten zapach może przypaść do gustu, jednak efekty, jakie przynosi stosowanie Mydła czarnego, rekompensują niedogodności.

Sposób użycia: odrobinę mydła nakładamy na oczyszczoną, zwilżoną twarz i rozprowadzamy, omijając okolice oczu. Pozostawiamy na około 5 minut. Podobnie postępujemy w przypadku skóry całego ciała – ale możemy pozostawić je na niej nieco dłużej: 5-10 minut. Po wykonaniu wszystkich czynności należy spłukać ciało letnią wodą i osuszyć. Po oczyszczeniu warto wklepać w ciało ulubiony olejek, by skóra mogła z niego wchłonąć wszystko, co najlepsze. Można stosować 2-3 razy w tygodniu.

Jeśli chcecie na własnej skórze przekonać się jak działa czarne mydło, produkt np. firmy Nacomi możecie kupić w dobrych drogeriach (Hebe).

Tak więc, pamiętajmy, dbajmy, pielęgnujmy i cieszmy się życiem!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami zapisz się do newslettera:

[wysija_form id=”1″]

 

czarne-mydlo