BEZPIECZNY MAŁY SPORTOWIEC – OKULARY SPORTOWE

BEZPIECZNY MAŁY SPORTOWIEC – OKULARY SPORTOWE

Trwałe, odporne na zarysowania, zapewniające nieograniczoną swobodę zarówno podczas podejmowania codziennych aktywności, jak i na zajęciach wychowania fizycznego. Do tego atrakcyjne w wyglądzie. Takie muszą być okulary sportowe dla dzieci.

Najmłodsi mają naturalną potrzebę ruchu. Dotyczy to także dzieci z wadami wzroku. Niestety, wciąż niewielu rodziców zauważa potrzebę zaopatrywania swoich pociech w okulary, które pozwolą im na nieograniczoną swobodę podczas podejmowania aktywności. W efekcie dzieci, które na co dzień noszą okulary korekcyjne, muszą rezygnować z uprawiania sportu i udziału w zajęciach wychowania fizycznego. To nie tylko naraża je na choroby cywilizacyjne, w tym przede wszystkim na otyłość, ale i eliminuje z życia społecznego.

NIEBEZPIECZEŃSTWO DLA OCZU 

Innym problemem jest podejmowanie przez dzieci aktywności fizycznej w okularach korekcyjnych. Wielu rodziców zapomina o grożącym przy tym niebezpieczeństwie. Tymczasem każdy sport jest urazowy. Uprawianie go w okularach korekcyjnych może grozić poważnym uszkodzeniem oczu. Ryzyko to dotyczy głównie soczewek – mogą one ulec złamaniu, pęknięciu lub wyszczerbieniu, a co za tym idzie – zranić oczy i twarz dziecka. Uszkodzenie soczewek nie musi być spowodowane upadkiem. Mogą one ulec zniszczeniu w wyniku kontaktu z innymi zawodnikami lub ze sprzętem sportowym: piłkami, krążkami, kijami itp.

TYLKO Z CERTYFIKATEM 

Okulary sportowe są przez rodziców dzieci z wadami wzroku traktowane po macoszemu lub w ogóle ignorowane. Kupując je, rodzice często popełniają ten sam błąd, co przy wyborze okularów przeciwsłonecznych, tzn. nabywają je z niepewnego źródła. Stosowanie ich podczas aktywności fizycznej może być równie groźne, jak w przypadku zwykłych okularów korekcyjnych. Nie ma bowiem gwarancji, że nie ulegną uszkodzeniu. Ochronę oczu dzieci zapewniają tylko profesjonalne okulary sportowe, które posiadają odpowiednie certyfikaty oraz spełniają normy bezpieczeństwa. Warto uświadomić to klientom. Tylko takie potwierdzenie da gwarancję, że można w nich bez obaw o oczy uprawiać każdy rodzaj sport.Wyświetlanie pic2.jpg

SOLIDNE I WYTRZYMAŁE 
Profesjonalne okulary sportowe, potwierdzone certyfikatami, powstają przy użyciu unikalnych technologii. Soczewki są odporne na zarysowania, pęknięcia, odpryski, uszkodzenia. Posiadają boczne kanały wentylacyjne, umożliwiające przepływ powietrza i ochronę przed parowaniem. Dodatkowo zapewniają 100% ochrony UV. Przy dobieraniu okularów sportowych dzieciom szczególną uwagę warto zwrócić na oprawki. Także i one mogą bowiem ulec uszkodzeniu podczas uprawiania aktywności fizycznych. Okulary sportowe powinny mieć ergonomiczne ochraniacze silikonowe, zapewniające nie tylko stabilność, ale i ochronę przed uderzeniami bocznymi.

BEZ ŻADNYCH OGRANICZEŃ 

Profesjonalne okulary sportowe mogą być prze
z dzieci z powodzeniem stosowane na lekcjach wychowania fizycznego oraz wszędzie tam, gdzie wada wzroku uniemożliwia pełnię satysfakcji z codziennej aktywności fizycznej. Dla najmłodszych jest to niezwykle istotne, ponieważ pozwala na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Dobierając okulary sportowe małym klientom, trzeba pamiętać o jeszcze jednej ważnej potrzebie. Dla dzieci ważne jest to, by okulary nie dyskwalifikowały ich w oczach rówieśników, muszą zatem trafić w gusta najmłodszych. Im bardziej okulary będą podobały się dzieciom, tym chętniej będą je nosiły.

DUŻE MOŻLIWOŚCI

Dlatego zawsze warto wybierać salony optyczne oferujące profesjonalne i nowoczesne okulary sportowe. Najlepiej wybierać takie modele, które dają możliwość jak najlepszego i najszerszego odpowiadania na potrzeby dziecka. Po pierwsze, powinny być to okulary, które będą umożliwiały wstawienie szkieł korekcyjnych, po drugie – takie, które będą mogły dopasowane do uprawianej dyscypliny sportu, po trzecie – takie, które będą mogły być stosowane zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na odbiór samych okularów i ich akceptację. Warto podkreślić, że z punktu widzenia pracowników salonów optycznych istotna jest także możliwość doboru do oprawek takich szkieł, które są im doskonale znane i na których na co dzień pracują.

Okulary sportowe będą zyskiwały na popularności. Wynika to nie tylko z faktu, że wady wzroku diagnozuje się u coraz większej liczby dzieci. Od kilku lat jesteśmy bardziej świadomi i staramy się żyć coraz zdrowiej, a to oznacza zwiększone zapotrzebowanie na okulary sportowe także wśród osób dorosłych. Warto zainteresować się tym segmentem oferty salonu optycznego i profesjonalnie chronić swoje oczy podczas uprawiania sportu.

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami zapisz się do newslettera:

[wysija_form id=”1″]

 

baner_Sziols_sprawdz.png