BEAUTY&FOOD – RECENZJA KSIĄŻKI

„Beauty&Food to kompendium wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Dzięki tej książce dowiedzie się co, kiedy i jak jeść aby w znaczący sposób poprawić wygląd. Emilie Hebert „na własnej” skórze przetestowała moc działania składników, które wpływają na kondycję skóry, włosów czy paznokci.

BEAUTY&FOOD składa się z dwóch rozdziałów. W pierwszym z nich dowiemy co należy jeść, czego unikać i jak, dzięki drobnym zabiegom, pomóc urodzie. A to wszystko dzięki postawieniu na zgodne z porami roku, naturalne odżywianie się. Do tego proponuje proste przepisy na samodzielnie robione kosmetyki (DIY), za stosowanie których ciało i skóra odwdzięczą się pięknym wyglądem!

W drugiej części otrzymamy bardzo ciekawe, smaczne i proste przepisy na dania! Jestem pozytywnie zaskoczona doborem składników, które można znaleźć w każdym sklepie spożywczym – co bardzo sobie cenię. Dania podzielone są względem dostępności składników o danej porze roku. Dzięki temu unikniemy sytuacji gdzie zmuszeni jesteśmy kupować truskawki w styczniu 😉 Bardzo podoba mi się to, że do każdego przepisu dołączony jest krótki opis substancji odżywczych jakie dostarczamy organizmowi wraz z posiłkiem który zjadamy. 

Myślę, że warto posiadać ją w swojej biblioteczne i często do niej zaglądać!

Informacje o książce:
Tytuł: Beauty & Food
Tytuł oryginału: Beauty & Food
Autor: Emilie Hebert
ISBN: 9788328705449
Wydawca: Muza
Rok: 2017