ALKALICZNE GOTOWANIE. RECENZJA KSIĄŻKI

ALKALICZNE GOTOWANIE. RECENZJA KSIĄŻKI

Tym razem w moje ręce wpadła pięknie wydana publikacja kulinarna – Alkaliczne Gotowanie, której autorkami są Beata Sokołowska oraz Edyta Skorupska. Jestem fanką książek Pani Beaty. Niedawno polecałam Wam także Alkaliczny Detoks. Warto zapoznać się z tematyką alkalicznego odżywiania, ponieważ niesie on wiele korzyści dla naszego zdrowia.

CZYM JEST ALKALICZNE ODŻYWIANIE?

Dieta alkaliczna to inaczej dieta zasadowa. Nie jest to dieta której celem jest zrzucenie kilogramów, lecz poprawa samopoczucia.  Oczywiście konsekwencjami systematycznego odżywiania alkalicznego jest wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych, a co za tym idzie strata zbędnych kilogramów.

W diecie tej chodzi o zachowanie równowagi kwasowo – zasadowej organizmu. Równowaga ta jest zachowana jeśli pH krwi wynosi 7,35 – 7,45. Dieta zasadowa ma za zadanie utrzymać pH naszej krwi w normie, a tym samym zapewnić nam doskonałe samopoczucie i co ważne zmniejszyć ryzyko zachorowalności na raka, choroby serca i otyłość.

O KSIĄŻCE

Autorki książki od wielu lat stosują się do wyżej wymienionej diety. Ponieważ przetestowały na sobie masę przepisów postanowiły zawrzeć je właśnie w tej publikacji. Tak powstała opatrzona w łatwe przepisy (z samych naturalnych i przystępnych cenowo składników) książka Alkaliczne Gotowanie. Wszystkie produkty bez problemu znajdziecie w sklepie.

Wewnątrz znajduje się aż 90 przepisów na smaczne dania, które nie zakwaszają organizmu, a z ich przygotowaniem poradzi sobie nawet niewprawny kucharz. Przepisy zostały ułożone w wygodny sposób. Wystarczy zajrzeć do lodówki, oszacować jakie mamy w niej produkty i zacząć gotować. Rozdziały dzielą się na różne kategorie np. śniadania i słodkości lub dania jednogarnkowe.

Do tego masa cennych informacji o zasadach zdrowego odżywiania, tabele sezonowości produktów oraz kuchennych trików.

Polecam każdemu, kto troszczy się o swoje ciało, kondycję i samopoczucie!

 

ALKALICZNE GOTOWANIE ALKALICZNE GOTOWANIE ALKALICZNE GOTOWANIEALKALICZNE GOTOWANIE

Książka dostępna na w księgarni internetowej Muza.  Księgarnia Internetowa MUZA SA