AKTYWNY RODZIC – TWOJA AKTYWNOŚĆ MA WPŁYW NA DZIECKO.

Aktywny rodzic – twoja aktywność ma wpływ na dziecko

Aktywny fizycznie rodzic to wielka, nowoczesna placówka oświatowa otwarta dla swojego dziecka już od pierwszych dni jego życia. Co ważne nasza prywatna szkoła ma wpływ na program nauczania jaki zaaplikujemy naszej latorośli.

Warto wiec zainwestować w najlepszy jakościowo materiał i nie oszczędzać na niczym i działać z rozmachem i na maxa. Ta inwestycja ma szansę na zwrot, więc to nie będą utopione pieniądze. My jako nauczyciele mamy wpływ na przekaz jaki wyślemy do naszego dziecka. A rodzic aktywny fizycznie ma wiele do zaoferowania.

Etap pierwszy – czyli odliczamy do startu

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nasze zamiłowanie do ruchu i sportu przekłada się już na malucha w wieku płodowym. Tu oczywiście mama ma większe pole do popisu niż tato, ale wsparcie ojca dla przyszłej mamy w utrzymaniu kondycji fizycznej – bezcenne i cementujące związek.

Ale wracając do malucha. W trakcie ciąży mama uprawiająca sport dostarcza kilku ważnych elementów swojemu dziecku. Przede wszystkim dotlenienie organizmu a przez to zmniejszenie ilości toksyn i złogów. Lepsze krążenie krwi i z tym powiązane lepsze przyswajanie wartości odżywczych pokarmów jakie spożywamy. Nie wspomnę o tym ze aktywna mama zazwyczaj odżywia się zdrowo i racjonalnie wiec jakość budulca dla młodego organizmu jest również najwyższej jakości.

Etap drugi – czyli jestem i patrzę na świat

Gdy maluch pojawi się w naszym życiu nie szukamy usprawiedliwienia ze nie mamy czasu na ruch. Wręcz przeciwnie. Teraz gdy wasza uwaga jest skierowana na malucha warto włączyć w rutynę dnia codziennego wspólna aktywność ruchowa. Na początek oczywiście spacery i mało obciążające aktywności ale z czasem wykorzystajcie okazje i zaplanujcie stałe cykle ćwiczeniowej zarówno w domu  jak i podczas spacerów. Pamiętajcie, że domowe ćwiczenia wraz z maluchem dają Wam dodatkowe benefity.

Po pierwsze rozwijacie sprawność motoryczna dziecka, dzięki większej ilości bodźców wchodzicie na poziom treningu mentalnego z maluchem i przyspieszanie jego rozwój zarówno fizyczny jak i intelektualny.

Dodatkowo budujecie więź z dzieckiem i poczucie wspólnoty, przez co dziecko czuje się bezpiecznie. Eliminujące dzięki temu stany lekowe u malucha, które w konsekwencji mogłyby w późniejszym czasie doprowadzić do niestabilności emocjonalnej i zahamować odruchy poznawczy u malucha. Dziecko bezpieczne to dziecko spokojne i ciekawe świata Po drugie maluch świetnie wspomaga powrót do formy mamy i z radością dla obu stron sprawdza się w roli „ciężarków”,  tak więc mama ma ćwiczenia z obciążeniem a maluch ma porcje zabawy i bodźców motorycznych.

Etap trzeci – czyli świat jest mójsport

Wraz ze wzrostem latorośli wspólne ćwiczenia procentują dodatkowymi benefitami.

Wbudowujemy dziecku wzorzec aktywności jako ten właściwy dla naszych postaw. Dzięki temu pokazujemy sposób życia i kształtujemy nie tylko dobry nawyk ruchu ale dodatkowo zakorzeniamy inne przydatne wzorce i kształtujemy cechy takie jak: systematyczność, praca na celach, determinacja w dążeniu do celu, ambicja i dążenie do sukcesu – z tymi ostatnimi trzeba uważać, bo nie chodzi nam o to aby dziecko już od oseska rzuciło się w wir wyścigu szczurów i po trupach zdarzało do celu.

Włączając w aktywność ruchowa cała rodzinę budujemy dodatkowo podwaliny pod prace w zespole, umiejętność współdziałania w grupie, budowania relacji. Warto dać takie narzędzia własnemu dziecku, a wszystko to tylko dzięki aktywnej rodzinie i wspólnym treningom.

Sport pozwala na zbudowanie pewności siebie i kształtuje kręgosłup moralny młodego obywatela. Nasza inwestycja w ruch może być najlepszą rodzinną inwestycją.

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami zapisz się do newslettera:

[wysija_form id=”1″]


 

Autorka tekstu: Katarzyna Daniek
CEO Euforja

Tel.793 90 90 18

www.euforja.pl