5 PRODUKTÓW ZAGŁUSZAJĄCYCH UCZUCIE GŁODU.

Jesteś na redukcyjnej diecie? Bywa, że chodzisz głodna? Oto 5 produktów zagłuszających uczucie głodu.  Przedstawiam Ci najpopularniejsze „zapychacze”, które zdrowo Cię odżywią i wypełnią żołądek.

 5 produktów zagłuszających uczucie głodu

CHUDY TWARÓG – z dwóch plastrów chudego twarogu, w połączeniu z kilkoma łyżkami jogurtu naturalnego, poszatkowanymi rzodkiewkami, cebulką, ogórkiem i szczypiorkiem, przygotujesz pyszną pastę na kanapki. Możliwości jest mnóstwo! Możesz wybrać oliwki, czerwoną paprykę, kalarepkę albo całą masę innych warzyw! Naprawdę zdrowo i lekko się najesz.

 

ZUPY – to jeden z lepszych żywieniowych „przyzwyczajeń” Polaków. Podczas gdy w innych krajach kobiety zapychają się tłustym daniem głównym, my zjadamy lekką zupę, sycimy się i zjadamy o wiele mniej ziemniaków czy mięsa. Zupa to również dobry wybór na pełne danie lub ciepłą kolację. Wystarczy, że wybierzesz gęsty, warzywny krem lub do zupy dodasz jaglaną kaszę bądź pełnoziarnisty makaron.

 

MAŚLANKI, KEFIRY, JOGURTY NATURALNE – zawsze gdy moja pacjentka żali się na ssanie w żołądku, polecam jej zakup małego produktu mlecznego, który może popijać przez cały dzień. Koniecznie wybierz naturalny – słodki to same kalorie, minimalne wartości, a w dodatku ryzyko, że twój apetyt wzrośnie. Naturalne zapychają idealnie.

 

WARZYWA „NA PATELNIĘ” – wystarczy wrzucić na łyżeczkę oleju, podsmażyć, wymieszać z brązowym ryżem i już masz gotowy syty posiłek. Warzywa mrożone są niskokaloryczne więc możesz wybrać ich dowolną ilość, a fakt, że łatwo się je przyrządza, nie zniechęci cię do gotowania – nie zapragniesz nagle gotowego hamburgera.

 

MAKARON Z PEŁNEGO PRZEMIAŁU, GRUBE KASZE, BRĄZOWY RYŻ – w przeciwieństwie do białych, oczyszczonych, zawierają mnóstwo błonnika, który pęczniejąc w żołądku, wypełnia go i zapewnia ci uczucie sytości. Już połowa woreczka ryżu albo szklanka suchego makaronu podana do porcji indyka lub ryby dobrze Cię odżywi.

.

 Więcej cennych informacji oraz motywacji na temat odżywiania znajdziecie na blogu dietetyczki Mai Brzegowy Pozytywne Żywienie. Zapraszamy do odwiedzin!

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi artykułami zapisz się do newslettera:

[wysija_form id=”1″]